Travel

Si të hani lirë kur udhëtoni nëpër botë (Përditësuar 2023)

Përditësimi i fundit: 17.3.23 | 17 mars 2023 Më pëlqen të ha. Në fakt, të ngrënit është një nga aktivitetet e mia të preferuara,...

Bota e Egër

SHËNDET

Kevzara, biologjik i parë për polimialgjinë reumatike, i miratuar nga FDA

Administrata Amerikane e Ushqimit dhe Barnave (FDA) ka miratuar një opsion të ri trajtimi biologjik për pacientët me një çrregullim të zakonshëm inflamator të...

RECETA NGA FSHATI

Receta klasike franceze bouillabaisse

Mos lejoni që lista e gjatë e përbërësve t'ju trembë - shumë nga përbërësit (si vaji i ullirit dhe madje edhe preshi) ripërdoren gjatë...
21,992FansLike
4,500FollowersFollow
24,400FollowersFollow

MË TË SHIKUARAT

BIMË MEDICINALE

Mrekullia e cila quhet – vaj ulliri

Vaji i ullirit është përdorur gjerësisht në sallata e shumë gjëra të tjera. Ai është një prej përbërësve më të shëndetshëm që bën ushqimet...

Vaj rozmarine

Vaj rozmarine

Farat e lini dhe vaji i linit

  Njihet si lubrifikanti me i mire per organizmin Popullsia e Abisinise ka qene e para qe ka perdorur kete fare si ushqim, ajo eshte nje...

Vaji i livandës

Përparësitë e vajit të livandësLivanda përdoret më shumë se 2000 vjet. Së pari, për shkak të aromës së këndshme është përdorur si parfum, ndërsa...

Mujeza “HoneyGar”

Mujeza “HoneyGar”është një produkt i pasur me enzime dhe antioksidant. Balancon ph-në e trupit, ul nivelin e kolesterolit në gjakë, lehtëson në humbje të...

KËSHILLA/REKOMANIME

Thethi, i preferuari i mbi 5 mijë turistëve vendas e të huaj në korrik

TIRANË, 31 korrik/ATSH/ Mbi 5 mijë turistë vendas e të huaj zgjodhën si destinacion gjatë muajit korrik parkun Kombëtar të Thethit. I ndodhur 70 km...

POSTIMET E FUNDIT

MË TË LEXUARAT