Travel

Si të hani lirë kur udhëtoni nëpër botë (Përditësuar 2023)

Përditësimi i fundit: 17.3.23 | 17 mars 2023 Më pëlqen të ha. Në fakt, të ngrënit është një nga aktivitetet e mia të preferuara,...

Bota e Egër

SHËNDET

Dieta mesdhetare e lidhur me rrezikun më të ulët të sëmundjeve të zemrës tek gratë

Mjekët kanë rekomanduar prej kohësh një dietë mesdhetare si pjesë e një stili jetese të shëndetshëm për zemrën. Tani, një studim i ri...

RECETA NGA FSHATI

Receta klasike franceze bouillabaisse

Mos lejoni që lista e gjatë e përbërësve t'ju trembë - shumë nga përbërësit (si vaji i ullirit dhe madje edhe preshi) ripërdoren gjatë...
21,992FansLike
4,500FollowersFollow
24,400FollowersFollow

MË TË SHIKUARAT

BIMË MEDICINALE

Mrekullia e cila quhet – vaj ulliri

Vaji i ullirit është përdorur gjerësisht në sallata e shumë gjëra të tjera. Ai është një prej përbërësve më të shëndetshëm që bën ushqimet...

Vaj rozmarine

Vaj rozmarine

Farat e lini dhe vaji i linit

  Njihet si lubrifikanti me i mire per organizmin Popullsia e Abisinise ka qene e para qe ka perdorur kete fare si ushqim, ajo eshte nje...

Vaji i livandës

Përparësitë e vajit të livandësLivanda përdoret më shumë se 2000 vjet. Së pari, për shkak të aromës së këndshme është përdorur si parfum, ndërsa...

Mujeza “HoneyGar”

Mujeza “HoneyGar”është një produkt i pasur me enzime dhe antioksidant. Balancon ph-në e trupit, ul nivelin e kolesterolit në gjakë, lehtëson në humbje të...

KËSHILLA/REKOMANIME

Thethi, i preferuari i mbi 5 mijë turistëve vendas e të huaj në korrik

TIRANË, 31 korrik/ATSH/ Mbi 5 mijë turistë vendas e të huaj zgjodhën si destinacion gjatë muajit korrik parkun Kombëtar të Thethit. I ndodhur 70 km...

POSTIMET E FUNDIT

MË TË LEXUARAT