5 hotelet më të mira në Singapor (Përditësuar 2024)

spot_img

Korija e superpemëve të Singaporit, sera e kopshtit me re dhe hoteli Marina Bay Sands duke reflektuar në ujë në muzg me drita të ndezura
Postuar: 15.3.2024 | 15 mars 2024

Singapor është një nga qytetet e mia të preferuara në botë. Ka një horizont ikonik të rrokaqiejve futuristikë, hapësirave të gjelbra të harlisura dhe është një nga qendrat më të mira të ushqimit në rajon. Tregjet këtu janë të mbushura me tezga të lira shitëse, duke përfshirë tezgat që ofrojnë disa nga ushqimet më të përballueshme me yje Michelin në botë.

Por Singapori është i shtrenjtë. Është e lehtë për të hedhur në erë buxhetin tuaj këtu. Ndërsa mund të merrni ushqime të lira, akomodimi do t’ju hajë buxhetin.

Gjatë viteve, unë kam qëndruar në hotele të panumërta në Singapor, kështu që sot dua të ndaj listën time të hoteleve më të mira në Singapor:

1. Scarlet

Një dhomë hoteli e dekoruar me guxim me mure portokalli dhe një ballinë të madhe ari në hotelin The Scarlet në SingaporNjë dhomë hoteli e dekoruar me guxim me mure portokalli dhe një ballinë të madhe ari në hotelin The Scarlet në Singapor

Ky hotel me katër yje i vlerësuar me çmime është në Chinatown, zona ime e preferuar e qytetit. Është përhapur nëpër dyqane të restauruara të shekullit të 19-të dhe një ndërtesë Art Deco e viteve 1920 (nuk mund të humbisni fasadën e saj të kuqe të veçantë). Pjesa e brendshme është e ndritshme dhe e guximshme, me ngjyra të pasura dhe orendi prej pelushi. Hoteli gjithashtu krenohet me një restorant dhe bar në çati, një vaskë në natyrë, një palestër dhe një pastiçeri franceze ku mund të merrni pasta të freskëta në mëngjes.

Dhomat me stil janë të dizajnuara në mënyrë unike me dekor avangard, si shezlonge shumëngjyrëshe prej kadifeje dhe dërrasa unike të kokës. Banjat janë të bollshme, shtretërit janë të rehatshëm, madje mund të zgjidhni jastëkun tuaj nga menyja e jastëkëve të personalizuar. Të gjitha dhomat ofrojnë TV me ekran të sheshtë, tavolina pune, minibare falas, rroba banjosh luksoze dhe pajisje për të bërë çaj/kafe. Nëse dëshironi një opsion më të rangut të mesëm në Chinatown, qëndroni këtu.

Rezervoni këtu!

2. KINN Capsule Hotel

Dy kapsula të thjeshta në KINN Capsule Hotel në SingaporDy kapsula të thjeshta në KINN Capsule Hotel në Singapor
Hotelet me kapsula janë diçka që duhet ta përjetoni të paktën një herë në Azi. Mendoni për ta paksa si një bujtinë e ngritur. KINN është një nga disa hotele me kapsula në zonën e Quays. Ky hotel është i dizajnuar në mënyrë minimale, gjithçka është super e pastër dhe ju do të merrni një mëngjes të vogël falas (një sanduiç dhe fruta) në mëngjes. Ekziston edhe një qilar me ushqime falas, kafe dhe çaj, një sallë pritjeje të përbashkët, një strukturë lavanderi dhe një tarracë në çati me një pamje të bukur. Më pëlqen veçanërisht që të ftuarit të kenë qasje falas në klasat e fitnesit në një palestër aty pranë, si dhe zbritje në një hapësirë ​​pune disa blloqe larg.

Kapsulat kanë AC dhe kanë shtrat të rehatshëm, një raft dhe pasqyrë të palosshme, ndriçim të integruar, blinda privatësie dhe priza elektrike. Do të merrni gjithashtu një dollap me kyç personal për të siguruar gjërat tuaja. Banjat e përbashkëta kanë dushe të mëdha me presion të mirë. Ka edhe tualetin falas. Nëse dëshironi pak më shumë privatësi se një kapsulë, mund të zgjidhni të qëndroni në një dhomë private me banjën e saj. Ky vend është një opsion i shkëlqyeshëm nëse po kërkoni të kurseni para, por nuk dëshironi të qëndroni në një bujtinë.

Rezervoni këtu!

3. Park Royal Collection Pickering

Pamja e jashtme e PARKROYAL COLLECTION Pickering, një hotel me 5 yje në Singapor, i mbuluar me bimë të harlisura që rrjedhin nga ballkonetPamja e jashtme e PARKROYAL COLLECTION Pickering, një hotel me 5 yje në Singapor, i mbuluar me bimë të harlisura që rrjedhin nga ballkonet
Ky hotel luksoz me pesë yje është paraqitur në një sërë botimesh ndërkombëtare falë fokusit të tij në qëndrueshmëri. Ata mbledhin ujin e shiut, kanë panele diellore për gjenerimin e energjisë dhe përdorin çatitë e gjelbra për të minimizuar thithjen e nxehtësisë dhe për të rritur prodhimet. Kudo ka gjithashtu kopshte të bukura dhe mure të harlisura të jetesës. Në skywalk piktoreske të kopshtit, mund të merrni kurse falas (yoga, meditim, Zumba). Ka gjithashtu një pishinë të hapur dhe një palestër, si dhe disa restorante. Ndërsa bufeja e mëngjesit nuk është e përfshirë, ajo është fantastike, me një përhapje të madhe dhe të larmishme. Hoteli është gjithashtu pranë një stacioni MRT.

Dhomat këtu janë të bollshme dhe kanë një dizajn bashkëkohor me panele druri të lehta, një gamë neutrale ngjyrash dhe dritare të mëdha. Të gjitha dhomat kanë një tavolinë pune të bollshme me një karrige ergonomike, një TV me ekran të sheshtë, një minibar, rroba banjosh prej pelushi dhe komodina me priza elektrike universale. Banjat janë gjithashtu të mëdha dhe kanë një dush në këmbë me presion të shkëlqyeshëm, si dhe një vaskë të thellë njomje. Ka edhe një rubinet të veçantë për ujin e pijshëm të filtruar, që mendoj se është një prekje e këndshme. Qëndroni këtu për një qëndrim unik dhe luksoz në zemër të Chinatown.

Rezervoni këtu!

4. Hotel Santa Grand

Pishina e pafundësisë në Hotel Santa Grand me pamje nga ndërtesat e SingaporitPishina e pafundësisë në Hotel Santa Grand me pamje nga ndërtesat e Singaporit
Ky hotel me tre yje ndodhet në East Coast Road dhe jo shumë larg nga Joo Chiat, një zonë e qytetit me shumë art në rrugë, dyqane të pavarura dhe kafene. Dhomat janë kompakte dhe të thjeshta, por përfshijnë një minibar falas, një TV me ekran të sheshtë dhe një tavolinë. Banjat janë me përmasa të mira dhe kanë një bidet dhe një kombinim dush ose dush/vaskë. Ka një shumëllojshmëri të llojeve të dhomave për të zgjedhur, dhe disa madje kanë ballkone ose një çati prej xhami.

Hoteli ka një pishinë të bukur pafundësie dhe tarracë në çati për të parë pamjen, si dhe restorantin dhe barin e tij. Nuk ofrohet mëngjes në vend, por ka shumë vende aty pranë. Kjo është një zgjedhje e shkëlqyeshme për një qëndrim të paharrueshëm në një zonë më të papërshtatshme të qytetit.

Rezervoni këtu!

5. Hotel York

Pishina në katin përdhesë në Hotel York e rrethuar me karrige pritjeje në muzgPishina në katin përdhesë në Hotel York e rrethuar me karrige pritjeje në muzg
Ky hotel me katër yje ndodhet në afërsi të Orchard Road, i famshëm për dyqanet dhe qendrat tregtare të shumta që rreshtojnë rrugën nga fillimi në fund. York Hotel ka një pishinë të madhe në natyrë, një palestër dhe një restorant që shërben një shuplakë të gjerë mëngjesi çdo ditë (ka edhe një stacion omëletë).

Dhomat dhe banjat janë të dyja pak të vjetruara, por janë mjaft të bollshme, gjë që është e rrallë në një qytet kaq kompakt sa Singapori. Dhomat kanë një minibar, aparat për kafe/çaj, kolltuqe, një tavolinë dhe rroba banjosh prej pelushi dhe pantofla. Ndërsa ky hotel nuk është diçka novatore, shumica e hoteleve në zonë janë mjaft të kushtueshme. Unë mendoj se ju merrni një vlerë të shkëlqyer këtu. Është një opsion i shkëlqyeshëm për ata që duan të jenë në një vend qendror për një çmim të mirë.

Rezervoni këtu!

***

Singapor është një qytet magjepsës. Më pëlqen gjithmonë të vij këtu. Ndërsa qyteti mund të jetë i shtrenjtë, duke qëndruar në një nga hotelet e mësipërme do të keni një vlerë të madhe, pavarësisht nëse jeni duke kërkuar të mbani një buxhet ose të spërkatni për një qëndrim luksoz.

Rezervoni udhëtimin tuaj në Singapor: Këshilla dhe truket logjistike

Rezervoni fluturimin tuaj
Përdorni Skyscanner për të gjetur një fluturim të lirë. Ata janë motori im i preferuar i kërkimit, sepse ata kërkojnë faqe interneti dhe linja ajrore anembanë globit, kështu që ju gjithmonë e dini që asnjë gur nuk lihet pa lëvizur.

Rezervoni akomodimin tuaj
Ju mund të rezervoni hotelin tuaj me Hostelworld pasi ata kanë inventarin më të madh dhe ofertat më të mira. Këto janë bujtinat e mia të preferuara në Singapor.

Nëse dëshironi të qëndroni diku tjetër përveç një hosteli, përdorni Booking.com pasi ata vazhdimisht kthejnë çmimet më të lira për bujtina dhe hotele të lira.

Nëse jeni duke pyetur veten se ku të qëndroni, shikoni udhëzuesin tim të lagjes.

Mos harroni sigurimin e udhëtimit
Sigurimi i udhëtimit do t’ju mbrojë nga sëmundjet, lëndimet, vjedhjet dhe anulimet. Është një mbrojtje gjithëpërfshirëse në rast se ndonjë gjë shkon keq. Unë kurrë nuk shkoj në një udhëtim pa të pasi më është dashur ta përdor shumë herë në të kaluarën. Kompanitë e mia të preferuara që ofrojnë shërbimin dhe vlerën më të mirë janë:

Po kërkoni kompanitë më të mira për të kursyer para?
Shikoni timen faqe burimi për kompanitë më të mira për t’u përdorur kur udhëtoni. Unë listoj të gjitha ato që përdor për të kursyer para kur jam në rrugë. Ata do t’ju kursejnë para edhe kur të udhëtoni.

Dëshironi më shumë informacion mbi Singaporin?
Sigurohuni që të vizitoni tonë udhëzues i fuqishëm i destinacionit në Singapor për më shumë këshilla planifikimi!

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles