Travel

Udhëtimet më të mira në këmbë në Edinburg (Përditësuar 2023)

Postuar: 4/12/2023 | 4 dhjetor 2023 Nuk lodhem kurrë duke vizituar Edinburgu. Më pëlqejnë rrugët magjepsëse me kalldrëm, baret e uiskit të klasit...

Bota e Egër

SHËNDET

Në provë, vaksina RSV shfaqet për të mbrojtur foshnjat dhe të rriturit e moshuar

Pas më shumë se gjysmë shekulli përpjekje, shkencëtarët duket se po i afrohen vaksinave të para kundër virusi sincicial i frymëmarrjes (RSV)një infeksion i...

RECETA NGA FSHATI

Copycat Starbucks Strawberry Merry Cream Krem i përzier me Frappuccino

Michelle McGlinn/Tabela e shijimit Ka disa gjëra që na vijnë në mendje kur mendojmë Krishtlindjet: dritat, Babadimri, blerjet dhe gëzimi (ose do të shpresonim kështu,...
21,992FansLike
4,500FollowersFollow
24,400FollowersFollow

MË TË SHIKUARAT

BIMË MEDICINALE

Mrekullia e cila quhet – vaj ulliri

Vaji i ullirit është përdorur gjerësisht në sallata e shumë gjëra të tjera. Ai është një prej përbërësve më të shëndetshëm që bën ushqimet...

Vaj rozmarine

Vaj rozmarine

Farat e lini dhe vaji i linit

  Njihet si lubrifikanti me i mire per organizmin Popullsia e Abisinise ka qene e para qe ka perdorur kete fare si ushqim, ajo eshte nje...

Vaji i livandës

Përparësitë e vajit të livandësLivanda përdoret më shumë se 2000 vjet. Së pari, për shkak të aromës së këndshme është përdorur si parfum, ndërsa...

Mujeza “HoneyGar”

Mujeza “HoneyGar”është një produkt i pasur me enzime dhe antioksidant. Balancon ph-në e trupit, ul nivelin e kolesterolit në gjakë, lehtëson në humbje të...

KËSHILLA/REKOMANIME

Thethi, i preferuari i mbi 5 mijë turistëve vendas e të huaj në korrik

TIRANË, 31 korrik/ATSH/ Mbi 5 mijë turistë vendas e të huaj zgjodhën si destinacion gjatë muajit korrik parkun Kombëtar të Thethit. I ndodhur 70 km...

POSTIMET E FUNDIT

MË TË LEXUARAT