7 hotelet më të mira në Dublin (Përditësuar 2024)

spot_img

Katedralja e famshme dhe e lartë e Shën Patrikut në Dublinin me diell, Irlandë
Postuar: 1/3/2024 | 1 mars 2024

Dublini është një qytet letrar me humor. Është një qytet i mrekullueshëm për adhuruesit e historisë dhe adhuruesit e librave pasi është shtëpia e shumë autorëve dhe poetëve. Këtu do të gjeni kështjella, bare tradicionale dhe mundësi të panumërta për të përjetuar muzikë live.

Dublini është mjaft kompakt, duke bërë të gjitha pamjet, aktivitetet dhe turne në këmbë lehtë për t’u bërë. Mund të arrish pothuajse kudo në këmbë.

Prandaj, kur po mendoni për një hotel, mos u shqetësoni shumë se ku ndodhet (përveç nëse është larg qendrës). Sistemi i tramvajit të qytetit e bën të lehtë edhe lëvizjen.

Këtu është lista ime e hoteleve më të mira në Dublin:

1. Hotel Harcourt

Shtretër të mëdhenj e të rehatshëm në Hotelin Harcourt në Dublin, IrlandëShtretër të mëdhenj e të rehatshëm në Hotelin Harcourt në Dublin, Irlandë
I vendosur në qendër të qytetit, ky hotel me tre yje ndodhet në një sërë shtëpish historike gjeorgjiane të shekullit të 18-të, njëra prej të cilave dikur ishte shtëpia e shkrimtarit të famshëm George Bernard Shaw. Ka një bar në vend që pret rregullisht muzikë live, si dhe një restorant dhe një kopsht birre. Dhomat, megjithëse nuk janë të mëdha, kanë prekje të këndshme ngjyrash që ndriçojnë hapësirën, kanë shumë dritë natyrale, si dhe theksim prej druri. Shtretërit janë të rehatshëm dhe ka një TV me ekran të sheshtë, tavolinë dhe Wi-Fi falas në çdo dhomë. Ndërsa banjat janë në anën më të vogël, presioni i ujit është i madh (një plus i madh në librin tim). Ka edhe një mëngjes të përfshirë.

Rezervoni këtu!

2. Hotel Clarence

Një bar i lezetshëm me art dhe karrige në hotelin Clarence në Dublin, IrlandëNjë bar i lezetshëm me art dhe karrige në hotelin Clarence në Dublin, Irlandë
I vendosur në zonën e zhurmshme Temple Bar, ky hotel u ble nga Bono and the Edge nga U2 në vitin 1992. Ai u rinovua plotësisht disa vite më vonë dhe konsiderohet si një nga vendet më të bukura për të qëndruar në qytet (megjithëse nuk është më në pronësi të dyshja). Një pronë butik me katër yje, hoteli ka një dizajn artistik dhe të çuditshëm që përmban shumë art dhe letër-muri shumëngjyrësh. Dhomat janë projektuar nga artizanë irlandezë dhe kanë orendi elegante të personalizuara si dysheme të bardha lisi, krevat me ngjyra dhe prej pelushi dhe vepra arti unike në mure. Banjat kanë dush të fuqishëm reshjesh, si dhe dysheme gëlqerore dhe mure me pllaka. Pajisjet në dhomë përfshijnë ofertat standarde (TV me ekran të sheshtë, tavolinë, minibar, aparat për kafe/çaj, tavolina).

Në katin e poshtëm ka një bar koktej luksoz dhe një restorant fantastik që shërben ushqime të larta irlandeze, duke përfshirë mëngjesin e përditshëm dhe një mëngjes të vonë pa fund të dielave.

Rezervoni këtu!

3. Maldron Hotel Kevin Street

Një dhomë hoteli dyshe e madhe dhe e ajrosur në Dublinin e bukur, IrlandëNjë dhomë hoteli dyshe e madhe dhe e ajrosur në Dublinin e bukur, Irlandë
Me pamje nga Katedralja e Shën Patrikut, Maldron është një vend komod për të qëndruar pikërisht në buzë të lagjes Portobello. Është një hotel elegant me katër yje me një dizajn të thjeshtë dhe minimalist. Dhomat janë të mëdha me shumë dritë natyrale, dhe shtretërit janë të mëdhenj dhe të rehatshëm. Ju gjithashtu merrni televizorë me ekran të sheshtë, aparat kafeje/çaji, tavolina dhe Wi-Fi falas. Banjat janë të bollshme me dushe që kanë presion të mirë uji. Më pëlqen bufeja e mëngjesit, e cila kishte shumë shumëllojshmëri dhe shumë fruta të freskëta. Është një vend i mrekullueshëm për të qëndruar nëse dëshironi të jeni në qendër.

Rezervoni këtu!

4. Dekani

Një dhomë komode hoteli blu me shumë dritë natyrale në hotelin The Dean në Dublin, IrlandëNjë dhomë komode hoteli blu me shumë dritë natyrale në hotelin The Dean në Dublin, Irlandë
Ky është një butik hotel i këndshëm dhe i këndshëm. Dhomat nuk janë të mëdha, por ato janë të ndritshme dhe të dizajnuara në mënyrë unike me orendi shumëngjyrëshe dhe vepra arti në mure. Të gjitha dhomat përfshijnë një TV inteligjent me ekran të sheshtë (me shërbime transmetimi), minibar, aparate Nespresso, tavolinë dhe Wi-Fi falas. Banjat me pllaka të bardha vijnë me dushe të fuqishme reshjesh, altoparlantë Bluetooth dhe produkte vaske luks.

Më pëlqen gjithashtu bari/restoranti i ftohtë në tavanë me pamjen e tij të qytetit. Ka gjithashtu një sauna dhe një pishinë të hapur të ndezur. Në përgjithësi, ju merrni vërtet shumë vlerë këtu, duke marrë parasysh lehtësitë dhe vendndodhjen qendrore.

Rezervoni këtu!

5. Aleksi

Një dhomë hoteli e vogël, minimaliste në hotelin Alex në Dublin, IrlandëNjë dhomë hoteli e vogël, minimaliste në hotelin Alex në Dublin, Irlandë
Vetëm në jug të Docklands, ky është një hotel i rehatshëm dhe elegant me katër yje. Dhomat këtu janë të hijshme me ngjyra të pasura, të thella dhe prekje elegante dizajni (si vepra arti dhe tavolina druri). Shtretërit janë të mëdhenj dhe të rehatshëm, dhe dhomat kanë gjithashtu televizorë të mëdhenj inteligjentë, tavolina dhe Wi-Fi të shpejtë. Ndërsa dhomat standarde nuk kanë aparat për kafe/çaj, në vend ka një kafene ku mund të pini një pije. Më pëlqyen veçanërisht reshjet e shiut pasi kishin presion të madh.

Stafi këtu me të vërtetë bën gjithçka për të ndihmuar dhe mbajtur gjërat të pastra (prona është gjithmonë e pastër). Hoteli ka gjithashtu një qendër fitnesi dhe disa restorante të shkëlqyera në shtëpi. Mëngjesi në shuplakë (i cili mund të përfshihet në qëndrimin tuaj) gjithashtu ka një mori opsionesh.

Rezervoni këtu!

6. Hotel Spencer

Një dhomë e madhe hoteli apartamentesh me një shtrat të madh dhe shumë hapësirë ​​në Hotel Spencer në Dublin, IrlandëNjë dhomë e madhe hoteli apartamentesh me një shtrat të madh dhe shumë hapësirë ​​në Hotel Spencer në Dublin, Irlandë
Ky hotel me katër yje ka pamje nga lumi dhe krenohet me një sërë pajisjesh të pasura, duke përfshirë një pishinë të brendshme, qendër fitnesi, bar koktej dhe restorant komod. Mëngjesi është gjithashtu i mrekullueshëm, me shumë larmi (përfshirë opsionet e perimeve). Nëse ju ndodh që udhëtoni me makinë, ata kanë një parking të sigurt në vend (gjë që nuk është e zakonshme në Dublin).

Dhomat këtu janë të bollshme dhe të dizajnuara minimalisht në një qiell të butë, pastel. Ata kanë gjithashtu shumë dritë natyrale, falë dritareve nga dyshemeja deri në tavan. Banjat janë gjithashtu të mëdha, me një kombinim dush/vaskë dhe produkte falas të banjës Rituals. Dhomat kanë gjithashtu një mini-frigorifer dhe një aparat kafeje/çaji. Është një pronë e stilit të lartë që ofron vlerë të shkëlqyer për paratë tuaja.

Rezervoni këtu!

7. Hendrick Smithfield

Krevat marinari në një dhomë komode hoteli në The Hendrick në Dublin, IrlandëKrevat marinari në një dhomë komode hoteli në The Hendrick në Dublin, Irlandë
Ky hotel argëtues dhe i pazakontë me tre yje është i mbuluar me vepra arti nga artistë vendas. Dhomat nuk janë të mëdha, por ato e përdorin mirë hapësirën dhe kanë të gjitha lehtësitë standarde, duke përfshirë televizor me ekran të sheshtë, aparate kafeje/çaji, tavolinë dhe Wi-Fi. Disa dhoma kanë edhe krevate marinari, gjë që e bën atë një zgjedhje të këndshme për familjet që udhëtojnë. Banjat janë të ndriçuara mirë dhe dushet kanë presion të mirë. Ka një bar në vend nëse keni etje, me më shumë se një duzinë birra në rubinet. Hendrick është një opsion i qëndrueshëm i nivelit të mesëm në Smithfield, një zonë më pak e vizituar dhe e lashtë e qytetit me bare të shkëlqyera dhe kafene të këndshme.

Rezervoni këtu!

***

Më pëlqen gjithmonë të vizitoj Dublinin. E mbushur me bare komode, uiski të klasit botëror dhe shtëpia e një historie letrare mbresëlënëse, Dubliniështë një qytet me karakter dhe një nga vendet e mia të preferuara për t’u vizituar Evropë. Qëndroni në një nga hotelet e mësipërme për të super tarifuar vizitën tuaj.

Rezervoni udhëtimin tuaj në Dublin: Këshilla dhe truket logjistike

Rezervoni fluturimin tuaj
Përdorni Skyscanner për të gjetur një fluturim të lirë. Ata janë motori im i preferuar i kërkimit, sepse ata kërkojnë faqe interneti dhe linja ajrore anembanë globit, kështu që ju gjithmonë e dini që asnjë gur nuk lihet pa lëvizur.

Rezervoni akomodimin tuaj
Ju mund të rezervoni hotelin tuaj me Hostelworld pasi ata kanë inventarin më të madh dhe ofertat më të mira. Nëse dëshironi të qëndroni diku tjetër përveç një hosteli, përdorni Booking.com pasi ata vazhdimisht kthejnë çmimet më të lira për bujtina dhe hotele të lira.

Mos harroni sigurimin e udhëtimit
Sigurimi i udhëtimit do t’ju mbrojë nga sëmundjet, lëndimet, vjedhjet dhe anulimet. Është një mbrojtje gjithëpërfshirëse në rast se ndonjë gjë shkon keq. Unë kurrë nuk shkoj në një udhëtim pa të pasi më është dashur ta përdor shumë herë në të kaluarën. Kompanitë e mia të preferuara që ofrojnë shërbimin dhe vlerën më të mirë janë:

Po kërkoni kompanitë më të mira për të kursyer para?
Shikoni timen faqe burimi për kompanitë më të mira për t’u përdorur kur udhëtoni. Unë listoj të gjitha ato që përdor për të kursyer para kur jam në rrugë. Ata do t’ju kursejnë para edhe kur të udhëtoni.

Dëshironi më shumë informacion mbi Dublinin?
Sigurohuni që të vizitoni tonë udhëzues i fuqishëm i destinacionit në Dublin për më shumë këshilla planifikimi!

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles