Helikopterët Papillon Grand Canyon do të rihapen më 11 qershor

Papillon Grand Canyon Helicopters rikthehet në qiell, duke pranuar rezervime për fluturime mbi Rripin e Las Vegas dhe në Grand Canyon – të gjitha me protokolle të përmirësuara të shëndetit dhe sigurisë, duke përfshirë kontrollet e temperaturës, distancimin social, mbulimin e fytyrës dhe më shumë.

Kompania lider në botë e helikopterëve tani po pranon rezervime dhe do të rifillojë fluturimet duke filluar nga kjo e enjte, 11 qershor.

“Ne jemi të emocionuar të mirëpresim vizitorët në Las Vegas dhe Grand Canyon. Përveç eksperiencave tona ekzistuese të turneut, ne po lançojmë fluturime të reja ‘Family & Friends’, ideale për mysafirët që dëshirojnë të fluturojnë ekskluzivisht me shoqëruesit e tyre të menjëhershëm të udhëtimit, “thotë Irit Langness, nënkryetar i lartë, shitje dhe marketing, Papillon. “Ashtu si me të gjitha turnet e Papillon, “Fluturimet Familjare” shfaqin pamje spektakolare ajrore të Las Vegas Strip dhe Grand Canyon, duke ofruar një përvojë më intime.”

Për ata të ftuar që zgjedhin të udhëtojnë me makinë në Grand Canyon West, Papillon po ofron një biletë falas në Skywalk me blerjen e çdo turneu me helikopter. Ky kombinim ofron një mundësi unike për të parë Grand Canyon nga këndvështrime të ndryshme, nga ulja në dyshemenë e Kanionit deri te përjetimi i Grand Canyon Skywalk me famë botërore, një urë qelqi 10 metra e gjerë, në formë patkoi, që shtrihet 70 metra mbi Rim. “Fluturimet e reja familjare” përfshijnë:

Pikat kryesore të Las Vegas Strip Fluturimi familjar

Mysafirët do të fillojnë përvojën e tyre me një dolli shampanjë përpara se të hipin në një helikopter EC130 “ECO-Star”. Aventura vazhdon me një fluturim 10 deri në 12 minuta me helikopter që fluturon lart mbi dritat vezulluese të qytetit me pamje mahnitëse të monumenteve të famshme përgjatë bulevardit Las Vegas, si shatërvanët në Bellagio Resort & Casino dhe atraksionet që përfshijnë High Roller në The LINQ Promenade , T-Mobile Arena dhe Stadiumi Allegiant. Udhëtimet do të jenë të disponueshme me mundësi transporti për marrjen dhe zbritjen në hotel.

Golden Eagle me Strip Family Flight

Ky turne me helikopter është i përsosur për mysafirët në Las Vegas, të cilëve u kërkohet koha dhe dëshirojnë të shohin sa më shumë nga Grand Canyon. Mysafirët do të merren nga hoteli i tyre me limuzinë dhe do të dërgohen në heliportin privat të Papillon për nisje. Turneu përfshin pamje ajrore të Digës Hoover, Liqenit Mead, si dhe skajit spektakolar perëndimor të Grand Canyon. Të ftuarit do të mahniten nga madhështia, paleta e shkëlqyer e ngjyrave dhe bukuria e ashpër ndërsa kalojnë nëpër miliona vjet kohë gjeologjike. Pas kthimit nga Kanioni, turneu përfundon me fluturimin mbi Rripin e bukur të Las Vegas.

Festë madhështore me Fluturimin e Familjes Strip

Për këtë fluturim për në Grand Canyon West, të ftuarit do të hipin në një helikopter EC130, i projektuar posaçërisht për të përmirësuar vizitat me dritare të pajisura nga dyshemeja deri në tavan, rrëfim të kufjeve dhe ajër të kondicionuar për rehati maksimale. Ata do të shijojnë pamje të pashembullt nga sytë e shpendëve të Liqenit Mead, Digës Hoover, vullkaneve të zhdukura dhe lumit Kolorado gjatë rrugës për në Grand Canyon.

Ndërsa avioni hyn në Rim Perëndimor, ai do të fillojë një zbritje mahnitëse prej 4000 këmbësh në katin e Grand Canyon. Pas uljes në pllajën private të Papillon, mysafirët kanë kohë të mjaftueshme për të eksploruar peizazhin përreth dhe për të shijuar një dolli shampanjë me pije freskuese. Pamjet e mrekullueshme nuk mbarojnë në kanion – fluturimi i kthimit për në terminalin e Las Vegas përfshin një udhëtim mbi dritat vezulluese të resorteve Strip.

Këto turne kërkojnë një minimum prej katër pasagjerësh dhe paraqesin aeroplanin më të avancuar, miqësor me mjedisin ECO-Star EC130. Këta helikopterë janë projektuar nga toka me turizmin ajror në mendje dhe kanë teknologji të qetë, një fushë shikimi prej gati 180 gradë dhe ndenjëse të ngritura nga stadiumi me pamje nga përpara.

PROTOKOLE TË REJA TË SHËNDETËSISË DHE SIGURISË
Për të siguruar përvojën më të sigurt të mundshme për mysafirët, punonjësit dhe pilotët e saj, Papillon po zbaton procedura të përmirësuara pastrimi dhe higjienizimi për avionët, anijet e transportit dhe terminalet. Përpjekjet për sigurinë shëndetësore tejkalojnë udhëzimet më të fundit nga Departamenti Amerikan i Shëndetësisë dhe Shërbimeve Njerëzore, Qendrat për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve, Organizatën Botërore të Shëndetësisë dhe agjencitë e qeverisjes vendore dhe përfshijnë procedurat e mëposhtme:

  • Të gjithë të ftuarit do të kontrollohen për kontrolle të detyrueshme të temperaturës kur të mbërrijnë në terminal dhe përpara se të hyjnë në anijet në vendet e marrjes. Ata gjithashtu duhet të mbajnë maska; ata ose mund të ofrojnë maskën e tyre ose maska ​​​​komplimentuese do të jenë të disponueshme në vend për ata që nuk e kanë një të tillë.
  • Të gjithë punonjësit dhe ekuipazhet e fluturimit do të mbajnë maska; çdo punonjës i është nënshtruar një trajnimi të gjerë mbi sigurinë dhe protokollet e higjienës COVID-19.
  • Çdo mëngjes dhe mbrëmje dhe para dhe pas çdo fluturimi ose ngritje ose zbritje me anije, transporti tokësor dhe avionët do të pastrohen dhe dezinfektohen tërësisht duke përdorur dezinfektues të shkallës spitalore të miratuar nga EPA. Kujdes i shtuar do të tregohet për të dezinfektuar tërësisht sipërfaqet me prekje të lartë, duke përfshirë ndenjëset, kufjet dhe rripat e sigurimit.
  • Koha e bollshme në tokë ndërmjet fluturimeve do të planifikohet për të siguruar kohën e duhur për të dezinfektuar dhe pastruar plotësisht kabinat. Të gjithë avionët janë të pajisur me pajisje pastrimi të parapaketuara për të ruajtur standardet e kërkuara gjatë fluturimit. Kompletet do të përfshijnë doreza, dezinfektues dhe peceta pastrimi.
  • Brenda terminaleve mund të aksesohen stacione të shumta dezinfektimi të duarve.
  • Stafi do të zbatojë praktikat e distancimit social në zonat e përbashkëta dhe do të shënojë linjat e radhëve me gjashtë këmbë distancë siç rekomandohet nga CDC.
  • Punonjësit do të praktikojnë prezantime pa kontakt gjatë të gjitha ndërveprimeve me mysafirët. Pilotët do të ofrojnë rrëfimin e turneut përmes kufjeve, megjithatë, përdorimi i mikrofonave të pasagjerëve gjatë turneut do të jetë i kufizuar në këtë kohë. Punonjësit dhe pilotët do të lajnë rregullisht duart sipas udhëzimeve nga CDC gjatë gjithë ditës.
  • Sipërfaqet e kontaktit të lartë brenda terminaleve dhe avionëve tanë, duke përfshirë zonat e hollit, sportelet e kontrollit, tualetet, ndenjëset, kufjet dhe rripat e sigurimit do të pastrohen dhe dezinfektohen vazhdimisht gjatë gjithë ditës nga staf i trajnuar.
  • Për turnetë që përfshijnë shërbimin e ushqimit ose pijeve, këto do të kufizohen në artikuj të paketuar dhe do të shpërndahen nga punonjësit me doreza dhe pajisje të përshtatshme mbrojtëse.

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,582FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles