Receta për lazanja me gjeldeti me spinaq gjatë natës së javës

spot_img

Për këtë recetë lazanja, filloni me vaj ulliri, një qepë të verdhë, hudhër, gjeldeti i bluar, kripë kosher dhe piper i zi i bluar. Më pas, merrni salcën marinara ose, thotë Rosenhouse, “Mos ngurroni të përdorni çdo salcë domate që preferoni (ose keni në dorë) për këtë lasagna”.

Ju gjithashtu do të keni nevojë për djathë rikota me qumësht të plotë, Djathë parmixhano, spinaq për fëmijë dhe fletë lasagna të gatshme për furrë. Përndryshe, Rosenhouse sugjeron: “Mund të përdorni edhe petë standarde të lazanjave, nëse preferoni. Gatuani sipas udhëzimeve të paketimit përpara se të vendosni në lazanje”. Borziloku i freskët, djathi mocarela me qumësht të plotë dhe, nëse dëshironi, erëza italiane përfundojnë pjatën.

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles