Receta për biskota me gjalpë kikiriku dhe lajthi me çokollatë

spot_img

Kjo recetë fillon me biskota të bëra në shtëpi, të cilat përbëhen nga miell për përdorim të gjithanshëm, pluhur kakao, sheqer, gjalpë të pakripur, gjalpë kikiriku kremoz dhe pak ekstrakt vanilje. Siç e shpjegojmë më tej, brumi mund të ketë nevojë për një lugë çaji ujë të ngrohtë për t’u bashkuar.

Mbushja me gëzof dhe e ajrosur ganache është bërë nga një kombinim i kremit të trashë, copëzave të çokollatës së bardhë dhe lajthive të bluara. Toka lajthitë mund të blihen ose të bëhen nga e para duke pjekur lajthitë me lëkurë dhe duke i përzier në një blender ose përpunues ushqimi derisa të bluhen mirë. (Vetëm sigurohuni që të ndaloni para se të kthehet në një pastë!)

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles