Gliko domate ( Receta gatimi nga Natasha Velia )

Gliko domate ( Receta gatimi nga Natasha Velia )

Përbërësit

1 kg domate

1 kg sheqer

3 gota ujë

Përgatitja

1

Qërojmë cipën imët dhe i hedhim në ujë me gëlqere dhe i lemë për 2 orë. I heqim nga gëlqeria, i shpëlajmë dhe i vemë në zjarr për 10 minuta, i heqim nga zjarri dhe i lemë në ujë.

2

Përgatisim shërbetin, i hedhim domatet deri sa të përfundojë glikoja. Në fund i hedhim një maj luge limontoz dhe disa gjethe barbarozë ( është një lloj lule )

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,680FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles