Reçel ( gliko ) limoni ( Receta gatimi nga Natasha Velia )

spot_img

Reçel ( gliko ) limoni ( Receta gatimi nga Natasha Velia )

Përbërësit

1 kg cipa limoni,

1 kg sheqer,

3 gota ujë.

Përgatitja

1

Kruhet me rende cipa, pritet në thela, vihet në zjarr për 10 minuta, hiqet dhe lihet në ujë sa ti dali hidhërimi. .

2

Përgatitet shërbeti, hidhen limonat dhe hiqet nga zjarri deri sa të bëhet gati, në fund i hidhet disa fleta barbarozë

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles