Video tregon 2 kuaj të policisë së Cleveland-it mbi llambë duke shkaktuar bllokim trafiku në I-90

spot_img

CLEVELAND – Drejtuesit e automjeteve në një rajon ndërshtetëror të Ohajos hasën në një rrezik të pazakontë trafiku gjatë fundjavës – një palë kuaj policie duke ecur kundër trafikut në autostradë.

Dy kafshët në lam shkaktuan një bllokim të pazakontë trafiku të shtunën pasdite teksa përshkuan trafikun e ngadalësuar dhe më pas e ndaluan atë në Interstate 90 në zonën e qendrës së Cleveland.

Cleveland.com raporton se video nga Departamenti i Transportit i Ohajos tregoi kafshët duke ecur në anë të rrugës pranë stallave të njësisë rreth orës 12:15 pasdite të së shtunës. Një video tjetër i tregoi ata duke u drejtuar drejt perëndimit në korsitë ndërshtetërore drejt lindjes, duke ngadalësuar dhe më pas duke ndaluar trafikun.

Kamera ndjek kafshët, të ndjekura përfundimisht nga një kryqëzor policie me drita vezulluese, duke u nisur më tej përgjatë autostradës dhe më pas në një rampë përpara se të kalojnë nëpër një pjesë me bar në një rrugë anësore dhe jashtë pamjes.

Policia e Cleveland Sgt. Wilfredo Diaz u tha gazetarëve se kuajt ishin anëtarë të divizionit të montuar të departamentit. Ai tha se ata “u devijuan pa dashje” gjatë “kujdesit rutinë dhe stërvitjes”.

“Oficerët e hipur gjetën menjëherë të dy kuajt, duke siguruar sigurinë e tyre dhe nuk pasuan asnjë incident të mëtejshëm,” tha Diaz.

Videoja e lojës së kuajve shkaktoi një qeshje të madhe në internet, madje edhe departamenti i transportit u fut në aktin e tmerrshëm.

“Disa kuajfuqi të vërtetë në I-90 në qendër të qytetit Cleveland sot. Ndonjë lëndim? Neigh,” postoi departamenti në Twitter/X.

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles