16 receta me pulë dhe patate nga të cilat nuk mjaftojmë

spot_img

Byreku me tenxhere me pulë është, për shumë njerëz atje, ushqimi i fundit i rehatisë dhe nuk është e vështirë të kuptosh pse. Ju keni një kore të jashtme me gjalpë, të krisur dhe brenda keni një mbushje kremoze, të pasur dhe dekadente pule që zakonisht është gjithashtu e ngarkuar me perime të ndryshme, duke përfshirë patate. Mënyra më e mirë për të shijuar byrekun me tenxhere është padyshim ta përgatisni vetë, e cila sigurisht nuk është mënyra më e shpejtë apo më e lehtë për ta bërë këtë, por është një mënyrë e sigurt për të siguruar që byreku juaj me tenxhere të jetë sa më i freskët dhe i nxehtë sa të jetë e mundur. .

Kjo recetë e byrekut me tenxhere pule do t’ju tregojë bazat e përgatitjes së një byreku klasik, por absolutisht të shijshëm. Ju do të bëni koren dhe mbushjen nga e para, kështu që përgatituni për një listë mjaft të gjatë të përbërësve. Sapo të pini atë kafshatën e parë të byrekut tuaj të sapopjekur – një e mbushur me pulë të butë, patate të përzemërta dhe një bollëk perimesh të tjera të lyera me krem ​​- do të kuptoni papritur pse versioni i bërë në shtëpi tejkalon llojin që mund të merrni nga vakti i ngrirë korridor çdo ditë.

Receta: Luçen e pulës

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles