Receta për kofshët e pulës me grejpfrut të pjekur

spot_img

Për të përgatitur këtë pjatë të pjekur me pulë të pjekur, do t’ju duhet kofshët e pulës me kocka, me lëkurë, kripë, piper, një grejpfrut, degë trumzë të freskët, vaj vegjetal, gjalpë pa kripë, lëng grejpfruti, mjaltë dhe thelpi hudhër. Pula e shijshme kalohet thjesht me kripë dhe piper dhe më pas piqet së bashku me feta grejpfrut dhe trumzë për t’i mbushur me aromë agrume. Një lustër bëhet duke zier së bashku lëng grejpfrut, mjaltë, gjalpë, hudhër dhe më shumë trumzë. Glazura e ëmbël dhe e lezetshme lyhet mbi pulën ndërsa piqet për t’i dhënë një shkëlqim të shkëlqyeshëm dhe për të balancuar shijet. Një garniturë e fundit me trumzë të freskët shton një prekje aromatike.

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles