Vezë të ziera të mbushura

Përbërsit:

  • 2 veze
  • 1 luge vajkrem ose ajke e tharte
  • 1 luge magdanoz
  • 1 luge e vogle vaj
  • Pak krip
  • 1 luge sallami e grire imet
  • Miell,veze,prezle(therrime buke)

o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i

Udhëzimet:

Vezet i ziejme mire,ndajm pergjysme dhe nxjerrim te verdhet.

Te verdhet e shtypim me pirun,shtojme vajkremin,vajin,magdanozin e grire imet dhe sallamin e grire imet

Me kete mase mbushim hapesiren e te verdhave te vezes

Pastaj prap i bashkojme gjysmat e vezes ne nje te plote(kjo do te jete e lehte per shkak te permajtjes se lengshme ne kremin).

Pastaj vezen si nje te plote e kalojm neper miell,veze te rrahura,prezle dhe fergojme ne vaj te bollshem

Pasi te ftohet pak veza e ndajm serish ne dy gjusma dhe servojme me mish te pjekiur,sallate ose si paragjelle

——–

o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o

KuzhinaShqiptare.com është platformë online për dashamirët e kuzhinës dhe ushqimit të shijshëm. Çdo ditë, stafi jonë ju sjellë receta të reja nga Kuzhina Shqiptare dhe ajo e huaj, receta këto të cilat ju mund t’i përgatitni lehtë në ambientin tuaj shtëpiak

Previous articleSupë me bizile
Next articlePjekje qingji në skarë

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,427FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles