Përbërësit 

1 luge te gjelles vaj vegjetal

1 qepë

3 gota bizele

1 gote jogurt

Kripe

Biber i zi

Hapat

o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i

Qepën e preni në copa të vogla, e fërgoni në tenxhere me pak vaj.

İa shtoni 2 gota ujë dhe e lëni të vlojë, pasi të vlojë ujin ia shtoni bizelet.

Bizelet kur fillojnë të zbutën e largoni tenxherën nga zjarri, ia shtoni jogurtin.

Pastaj glazurën e vendosni në bledar duke ia shtuar kripën dhe biberin e zi.

Supën mund ta shërbeni të ngrohtë dhe të ftohtë.

Ju bëftë mirë!

o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o

KuzhinaShqiptare.com është platformë online për dashamirët e kuzhinës dhe ushqimit të shijshëm. Çdo ditë, stafi jonë ju sjellë receta të reja nga Kuzhina Shqiptare dhe ajo e huaj, receta këto të cilat ju mund t’i përgatitni lehtë në ambientin tuaj shtëpiak