Pёrbёrёsit

  • 1 kg mish qengji
  • 1 kokë qepë
  • 1 spec i kuq
  • 2 lugë susam
  • 1 decilitër vaj ulliri
  • 1 lugë mjaltë
  • 4 thelpinj hudhre
  • 1 lugë lëvore limoni
  • Kripë
  • Biber i zi

Hapat

o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i

Mishi i qengjit, qepët e kuqe dhe speci priten në katrorë të mëdhenj.

Në enë të përshtatshme bashkohen vaji i ullirit, mjalti, hudhra e shtypur, korja e grirë e limnit dhe erëza sipas shijës. Shtohet mishi i qengjit, përzihe dhe lihet të qëndrojë në marinadë së paku 1 orë.

Mishi i marinuar i qengjit kullohet, në shkop për skarë nguliten në katrori nga mishi i qengjit, katrori i specit dhe katrori i qepë, e njëjta procedurë përsëritet derisa të mbushet shkopi, nga materiali i mbetur mbushen edhe shkopnjtë e tjerë për skarë.

Në skarën me nxehtësi mesatare piqet mishi i vendosur nëpër shkopinj, mishi rrotullohet shpesh që të piqet në të gjitha anët dhe kohë pas khe lyhet me marinadë.

Mishit të qengjit, të pjekur në shkopnij për skarë, i hedhet përmbi susam.

Ju bëftë mirë!

o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o

KuzhinaShqiptare.çom është platformë online për dashamirët e kuzhinës dhe ushqimit të shijshëm. Çdo ditë, stafi jonë ju sjellë reçeta të reja nga Kuzhina Shqiptare dhe ajo e huaj, reçeta këto të çilat ju mund t’i përgatitni lehtë në ambientin shtepiak.