Uiski dimëror i thartë

spot_img

Uiski dimëror i thartë

Ky koktej klasik burbon merr një kthesë festive me një spërkatje lëngu portokalli dhe shkëlqim ari të ngrënshëm – perfekt për festat e Krishtlindjeve

Përbërësit

 • akull i grimcuar
 • 50 ml burbon
 • 1 lugë gjelle lëng limoni të freskët
 • 1 lugë gjelle lëng portokalli të freskët
 • ½ lugë gjelle shurup sheqeri
 • 2 feta portokalli

Për të dekoruar

 • mjaltë
 • shkëlqim i ngrënshëm ari

Metoda

 • HAPI 1

  Duke përdorur një furçë të vogël (ose gishtin tuaj), lani me furçë pak mjaltë rreth buzës së dy gotave dhe përdorni një furçë tjetër të vogël për të ngjitur shkëlqim ari të ngrënshëm rreth secilës.

 • HAPI 2

  Mbushni çdo gotë me akull të grimcuar. Vendoseni burbonin në një shaker kokteji me lëngun e limonit, lëngun e portokallit dhe shurupin e sheqerit. Tundeni dhe kullojeni në secilën gotë dhe shërbejeni me një fetë portokalli dhe kashtë të shkurtër.

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,875FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles