Përbërësit

2 tranguj

2 gota jogurt

2-3 hudhra

Nane

1 lugë kripe

1,5 gota ujë të ftohtë.

Hapat

o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i

Trangujt pastroni mirë, qërroni dhe preni në copa të vogla.

Hudhrën e shtypim në një enë, e përziejmë me kripë.

Në një enë i vendosim trangujt, hudhrën, jogurtin dhe e përziejmë.

Glazurës ia shtojmë ujin e ftohtë, sipas dëshirës mund ti shtoni nane dhe akull.

Ju bëftë mirë!

o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o

KuzhinaShqiptare.com është platformë online për dashamirët e kuzhinës dhe ushqimit të shijshëm. Çdo ditë, stafi jonë ju sjellë receta të reja nga Kuzhina Shqiptare dhe ajo e huaj, receta këto të cilat ju mund t’i përgatitni lehtë në ambientin tuaj shtëpiak