Pite soje

Pёrbёrёsit

 • 1 kokё qepё e kuqe
 • 1 kёrcell presh
 • Vaj
 • 450 gr kёrpudha
 • 120 gr lёvore soje
 • Pak djathё
 • 2 thelpinj hudhre
 • Kripё
 • Pipёr
 • Rigon
 • 500 gr petё pёr pite
 • Pak ujё tё tharёt

Hapat

o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i

Qepa e copёtuar imёt dhe preshi skuqen nё vaj tё nxehtё, lёvoret e sojёs zihen nё ujё me pak djathё soje dhe kullohen mirё.

Kur tё ftohen pak, shtohen qepa dhe hudhra e copёtuar, piperi, kripa dhe rigoni.

Tepsia pёr pjekje lyhet dhe vihen dy shtresa, spёrkaten me vaj, vihet njё pjesё e mbushjёs dhe mbi mbushje vihen dy shtresa tё spёrkatura nme vaj dhe ujё mineral dhe kёshtu veprohet derisa materiali tё mbarohet.

Radhitja pёrdundon me petё, e cila duhet pak tё spёrkatet me vaj dhe ujё mineral.

Peta pritet nё kube dhe piqet pёr 40 minuta nё furrё tё nxehtё nё temperaturё 200 gradё celsius derisa tё skuqet.

Ju bёftё mirё!

o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o

KuzhinaShqiptare.çom është platformë online për dashamirët e kuzhinës dhe ushqimit të shijshëm. Çdo ditë, stafi jonë ju sjellë reçeta të reja nga Kuzhina Shqiptare dhe ajo e huaj, reçeta këto të çilat ju mund t’i përgatitni lehtë në ambientin shtëpiak.

Previous article
Next article

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,680FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles