Turizmi Australia nisi fushatën e pushimeve të brendshme

spot_img

Dy nga personalitetet më ikonë vendas të Australisë, Hamish Blake dhe Zoe Foster-Blakepo ndihmojnë në frymëzimin e udhëtarëve për të rezervuar pushimet e tyre të radhës si pjesë e fushatës më të fundit të Tourism Australia të nisur sot.

Përsëritja e fundit e Turizmit Australian Pushime këtu këtë vit fushata, e cila u lançua për herë të parë në janar, synon t’i bëjë australianët të udhëtojnë të sigurt në të gjithë vendin për të ofruar një nxitje shumë të nevojshme për bizneset dhe operatorët turistikë.

Drejtoresha Menaxhuese e Turizmit në Australi, Phillipa Harrison tha se me heqjen e kufizimeve të brendshme dhe përmirësimin e besimit të konsumatorëve, tani ishte koha e përsosur për të frymëzuar ata australianë që janë në gjendje, të planifikojnë dhe rezervojnë pushimet e tyre të ardhshme.

“E jona Pushime këtu këtë vit fushatë ka të bëjë me nxitjen e australianëve për të mbështetur australianët e tyre duke rezervuar pushime kudo që të munden në të gjithë vendin, “tha zonja Harrison.

“Me periudhën e pikut të udhëtimit veror afër qoshes, është thelbësore që ne të vazhdojmë t’u kujtojmë njerëzve të gjitha destinacionet e pabesueshme dhe përvojat e turizmit që ndodhen në pragun e tyre në pritje për t’u eksploruar.

“Kjo do të jetë vetëm e para nga një seri nismash që ne do të zbatojmë gjatë muajve të ardhshëm për të vazhduar të nxisë sa më shumë kërkesën e brendshme të jetë e mundur, veçanërisht për ato rajone dhe operatorë që janë zakonisht të popullarizuar nga vizitorët ndërkombëtarë.

“Qëllimi ynë është të përpiqemi t’i bëjmë australianët të udhëtojnë ndryshe duke përdorur Pushime këtu këtë vit platformë fushate për t’i nxitur ata që të fillojnë të shënojnë listën e kovave të pushimeve ose të nisen ndërshtetërore për një udhëtim të jetës, dhe nga ana tjetër të ofrojnë një nxitje shumë të nevojshme veçanërisht në ato zona më të prekura nga zjarret dhe COVID-19.

“Ne jemi gjithashtu të entuziazmuar që mirëpresim Hamishin dhe Zoe në programin tonë Miqtë e Australisë për të na ndihmuar të tregojmë historinë tonë duke ndarë dashurinë e tyre për udhëtimet dhe duke ofruar shumë frymëzim për pushime për australianë të të gjitha moshave.”

Fushata pason lançimin e një videoje ngacmuese të shprehur nga Hamish Blake nëpër kanalet sociale dhe dixhitale të Tourism Australia, e cila i çon shikuesit në një udhëtim nëpër disa nga peizazhet më befasuese të Australisë dhe u kujton atyre aspektet unike të pamohueshme të vendit tonë.

Ministri Federal i Turizmit Simon Birmingham tha se kjo fushatë kishte të bënte me marrjen e më shumë australianëve në avionë dhe shpenzimet në qytetet tona ose rajonet turistike.

“Turizmi punëson një në 13 australianë dhe është shtylla kurrizore e kaq shumë bizneseve në të gjithë Australinë, por industria është goditur rëndë nga kriza COVID-19”, tha ministri Birmingham.

“Me udhëtimin ndërshtetëror tashmë të mundshëm në shumë pjesë të Australisë, nuk ka një mundësi më të mirë se tani për austriakët që të rezervojnë një biletë avioni, të shkojnë në një destinacion ndërshtetëror dhe të ndihmojnë në shpëtimin e një biznesi turistik ose të punës së një shoku australian.

“Ne po u bëjmë thirrje australianëve të mbështesin linjat ajrore dhe aeroportet tona, operatorët turistikë, kompanitë e makinave me qira dhe ofruesit e akomodimit, duke u dhënë gjithashtu njerëzve mundësinë të shijojnë disa nga përvojat e pabesueshme që vendi ynë ofron.

“Me kufijtë tanë ndërkombëtarë që pritet të mbeten të mbyllur për të ardhmen e parashikueshme dhe pushimet verore vetëm disa muaj larg, kjo është një thirrje për të gjithë australianë që janë në gjendje ta bëjnë këtë, të provojnë diçka të re dhe të konsiderojnë rezervimin e pushimeve. në një destinacion brenda Australisë ku nuk kanë qenë kurrë më parë.

“Pavarësisht nëse bëhet fjalë për një mësim surf në Bayron Bay, një përvojë degustimi vere në kodrat Adelaide, një udhëtim me varkë në Great Barrier Reef ose një turne me guidë në këmbë në Top End, Australia ka kaq shumë përvoja unike dhe të mrekullueshme turistike.”

Hamish dhe Zoe thanë se ishin të entuziazmuar për të ndihmuar vendin të rikthehej pas një viti të vështirë duke frymëzuar australianë që të udhëtonin.

“Ndihet e veçantë të jesh në gjendje të ndihmosh në promovimin e vendit tonë sepse na pëlqejnë udhëtimet, aventurat dhe Australinë. Kështu që ne nuk mund të mendojmë për ndonjë gjë që është më e përshtatshme.” Hamish dhe Zoe tha.

“Ne e dimë që të gjithë ndihen si pushime tani, kështu që nuk është saktësisht një shitje e vështirë, por shpresojmë se mund të ndihmojmë për të bindur ata njerëz që po e shtynin ose kishin planifikuar diçka jashtë shtetit, të rezervojnë një pushim këtu. Jo vetëm që do të krijojnë kujtime të pabesueshme, por do të ndihmojnë sektorin e turizmit në të gjithë vendin që të rikthehet.”

Avish Gordhan, Drejtor Ekzekutiv Kreativ i M&C Saatchi tha, “Pas gjithë asaj që ka ndodhur këtë vit, austriakët meritojnë një festë. Edhe nëse nuk mund të dilni dhe të shihni vendin tani, është një kohë e mirë për të filluar të planifikoni të gjitha gjërat që mund të bëni kur bota të bëhet pak më normale.

“Ne nuk mund të mendonim për dikë më të përshtatshëm se çifti i preferuar i Australisë Hamish & Zoe për të inkurajuar austriakët të mendojnë për të dalë përsëri atje, për të shijuar përvojat e mrekullueshme në oborrin tonë dhe, më e rëndësishmja, për të ndihmuar industrinë e turizmit dhe vendin të rimëkëmbet në proces.”

Fushata do të shpërndahet në një sërë kanalesh, duke përfshirë mediat e shtypura, mediat sociale, kërkimin, radion dhe reklamat e jashtme dhe do të mbështetet nga një program pritës i mediave vendase, përmbajtja e fushatës në mediat sociale dhe kanalet dixhitale të Tourism Australia, dhe do të përforcohet përmes industrisë dhe partneritetet e përmbajtjes. Aktiviteti do të ekzekutohet në faza në të gjithë shtetet për të pasqyruar kufizimet lokale të udhëtimit.

Tourism Australia po vazhdon gjithashtu t’u ofrojë konsumatorëve burimet praktike dhe frymëzimin që u nevojiten për të rezervuar pushime dhe për të udhëtuar të sigurt nëpër Australi, me përmbajtje të përshtatur, itinerare dhe oferta të industrisë në Australia.com.

Kjo përfshin një portal të ri në internet të udhëtimit Australian COVID i disponueshëm në https://www.australia.com/en/facts-and-planning/useful-tips/coronavirus-travel-safety.html që bashkon informacionet kryesore të sigurisë, kufizimet e udhëtimit dhe udhëzimet nga i gjithë vendi.

Më shumë informacion mbi Pushime këtu këtë vit fushatën mund ta gjeni në www.australia.com/holidayhere

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles