Tortë me krem e fruta pylli ( Receta gatimi nga Leonora Pane )

spot_img

Tortë me krem e fruta pylli ( Receta gatimi nga Leonora Pane )

Përbërësit

3 shtresa millefoglie

800 gr krem pastiçerie

fruta pylli ose fruta sipas dëshirës

20 gr sheqer pluhur

Përgatitja

1

Merni një pjatancë dhe veni një shtresë të millefoglie, hidhini një pjesë të kremit dhe hapeni në të gjithë sipërfaqen, vendosni shtresën tjetër të millefoglies dhe hidhni prapë një pjesë tjetër të kremit,

2

pastaj vendosni shtresën e fundit të millefoglies, merni një qese pastiçerie, hidhni pjesën e mbetur të kremit dhe dekoroni tortën si në foto, vendosni frutat sipër dhe në fund hidhni sheqerin pluhur në të gjithë sipërfaqen e tortës.

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles