Torta me djathë dhie dhe rozmarinë

spot_img

Torta me djathë dhie dhe rozmarinë

Tartletat e djathit të pastave të freskëta të James Martin-it bëjnë një kanape ose shoqërues të shkëlqyeshëm për supë

Përbërësit

  • 375 g paketoni petë të gatshme të mbështjellë
  • 150 g djathë dhie trung
  • rozmarine degëza

Metoda

  • HAPI 1

    Ngrohni furrën në 200C/180C ventilator/gaz 6. Prisni rrathë 8 x 8 cm nga peta e gatshme e mbështjellë. Vendosini në një tepsi dhe shponi mesin disa herë me një pirun. Gatuani për 10 minuta, më pas hiqeni nga furra.

  • HAPI 2

    Pritini djathin e dhisë në 8 feta. Shtypni 1 fetë në çdo raund pastiçerie, më pas hidhni degë rozmarine. E rregullojmë dhe e gatuajmë edhe për 10-15 minuta, derisa djathi të shkrihet dhe peta të fryhet dhe të jetë e freskët.

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles