The Ride i NYC-së drejtohet në modelin B2B

spot_img

Qyteti i Nju Jorkut ka mandatuar nuk ka shfaqje live; edhe në fazën e katërt; duke e bërë Broadway të mos disponueshëm për publikun deri në qershor të 2021.

Si rezultat, THE RIDE, i vlerësuar nga kritikët, i nominuar për Drama Desk, fenomen eksperimental me pesë yje, është zhvendosur nga Tregu i Konsumatorit në një model biznesi-biznes.

Kjo është një mundësi vizionare për bizneset, organizatat, agjencitë dhe ndërtuesit e markave globale për të shfrytëzuar modelin eksperimental të provuar, novator të rrëfimit, multimedias, teknologjisë dhe mundësinë e shfaqjeve LIVE, COVID-SAFE të THE RIDE.

THE RIDE është i angazhuar në mënyrë aktive me markat dhe agjencitë e marketingut me përvojë, të cilat po kërkojnë mënyra të reja për të angazhuar konsumatorët në mënyrë të sigurt. Programet që po planifikohen përfshijnë shfaqje specifike për vendin ku ekipi i prodhimit është i mbështjellë në mënyrë të sigurtë në një “flluskë RIDE” mbrojtëse ndërsa ndërvepron me njerëzit në rrugë. Programe të tjera përfshijnë dyqane të lëvizshme pop-up, përvoja interaktive të markës dhe prodhime të sigurta për COVID.

“Në një botë që është e mbingarkuar me thirrjet Zoom dhe e rraskapitur nga kufizimet e sigurisë, THE RIDE ofron një teatër celular në autobus për markat dhe prodhuesit që të krijojnë përvoja të reja. Ne kemi demonstruar tashmë aftësinë tonë për të magjepsur dhe angazhuar me kosto efikase konsumatorët për markat, duke përfshirë: HBO Latino, Heineken, Comedy Central, Estee Lauder WWE, “tha Richard Humphrey, Drejtor Kryesor Kreativ dhe bashkë-CEO.

Duke shfrytëzuar asetet e patentuara të THE RIDE prej katër Motor Trainerësh të patentuar globalisht prej 1.5 milionë dollarësh, të përmirësuara me 40 ekrane video, 3,000 LED, tinguj rrethues të stadiumit dhe teknologjinë COVID-SAFE, kjo iniciativë B2B u lejon partnerëve pjesëmarrës të zgjerojnë shtrirjen e klientëve dhe mesazhet e tyre me lehtësi virale!

Bërja e rrugëve STAGE tani është në dispozicion të Komunitetit të Biznesit të Nju Jorkut për t’u lidhur dhe për të performuar për konsumatorët e botës; duke fituar Ndërgjegjësim për Markën, i denjë për ovacionet e ardhshme dhe rritjen e të ardhurave.

THE RIDE është shpërblyer vazhdimisht për përmbajtjen e tij origjinale, krijimin dhe pronësinë e pronësisë së tij intelektuale dhe tani do të jetë në dispozicion për të bashkëpunuar ose ndihmuar në përshtatjen e aseteve unike për të përmbushur standardet e modelit të tij të suksesit.

“Kush e dinte që një UDHËZIM me autobus mund të ndihmonte një njujorkez të lodhur, të parë-gjithçka, ta shihte qytetin në një dritë krejtësisht të re? Isha në THE RIDE, një automjet i ndërtuar me porosi me dritare nga dyshemeja deri në tavan, ulëse në stadium me pamje anash dhe dy mikpritës profesionistë, të cilët mund të jepen me qira për festa ditëlindjesh, bashkime familjare, festime para dasmës dhe të ngjashme. E faturuar si “Part Tour, Part Show, Total Entertainment”, ishte e gjitha kjo dhe MË SHUMË. Për më tepër, THE RIDE është një ngjarje e suksesshme e markës eksperimentale. Diçka që sjell një markë në jetë në një dritë krejtësisht të re duke bërë diçka të JASHTËZAKONSHME. Në këtë rast, marka është New York City. THE RIDE përfiton plotësisht nga eksitimi natyror i qytetit të Nju Jorkut, banorëve të tij eklektikë dhe atmosferës elektrike. Krijuar nga një kast njerëzish teknikë, interpretues rrugësh dhe aktorë udhërrëfyes turne me përvojë të improvizuar-komedi, është një udhëtim krejtësisht atipik me autobus ku rrugët e qytetit janë skenat dhe turmat mbi to janë yjet. Kush është në skenë dhe kush jo, është objektivi. A ishte ai djaloshi i UPS-së që hyn në një vallëzim pushimi në Rrugën 43 pjesë e shfaqjes, apo ishte vetëm një minutë tjetër e çmendur në Nju Jork? A ishte balerina në Rrethin e Kolumbusit thjesht duke praktikuar rutinën e saj, apo duke bërë tregtinë e saj për kalorësit në THE RIDE? Asgjë nuk është shumë e çuditshme për të ndodhur në qytetin e Nju Jorkut. E papritura pritet. UDHËTIMI, një autobus transparent me njerëz të çmendur që këndojnë, bërtasin, tundin me dorë dhe dërgojnë video te miqtë dhe familjarët, është një përvojë e jashtëzakonshme që e bën mirë këtë nocion dhe sjell në jetë markën e Nju Jorkut në një mënyrë të çuditshme sa vetë qyteti. RIDE e ka bërë atë,” komentoi Allen Adamson, FORBES.

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles