Tema Park Peppa Pig shpall adresën e dytë

spot_img

Parku i dytë me temë Peppa Pig në Amerikën e Veriut do të hapet në zonën e Dallas-Fort Worth.

Duke filluar nga viti 2024, familjet do të jenë në gjendje të hyjnë në botën e gjallë të Peppa Pig për një ditë të paharrueshme aventure në këtë park të ri tematik.

I projektuar për të qenë eksperienca përfundimtare e parkut tematik për të vegjlit, ky park tematik i ri i pavarur i vendosur në North Richland Hills do të shfaqë udhëtime të shumta, atraksione ndërvepruese, peizazhe me tematikë dhe shfaqje, të gjitha të bazuara në vendndodhje të njohura menjëherë nga marka e njohur globalisht. Familjet do të takojnë Peppën dhe miqtë e saj teksa gërhijnë, qeshin dhe luajnë për të ndërtuar së bashku kujtimet e tyre të para të parkut tematik.

Merlin Entertainments, një lider global në argëtimin e bazuar në vendndodhje me marka duke përfshirë LEGOLAND, Madame Tussauds dhe SEA LIFE® Aquariums, ka një marrëveshje licencimi me liderin e markës botërore të argëtimit Hasbro, pronar i markës Peppa Pig, për të ndërtuar dhe operuar atraksione Peppa Pig. synuar në tregun parashkollor, si pjesë e strategjisë së saj më të gjerë për t’u angazhuar në partneritete me disa prej markave më të njohura në botë.

“Platforma dhe shtrirja e Merlinit vazhdon të rritet në SHBA ndërsa ne bazojmë suksesin e Parkut Tematik të Parë Pig Peppa Pig në Florida. Duke pasur parasysh suksesin e jashtëzakonshëm të Qendrës sonë të Zbulimit LEGOLAND® dhe Akuariumi SEA LIFE në Grapevine, TX, komuniteti North Richland Hills ishte një hap i natyrshëm i ardhshëm në zgjerimin dhe shpërndarjen tonë, “tha Shefi Ekzekutiv i Merlin Entertainments Scott O’Neil.

“Merlin është partneri përfundimtar i zgjedhur për markat që angazhojnë fëmijët, duke mbajtur kërkimin, kujdesin, përvojën dhe interesin për të sjellë në jetë markat ikonike përmes atraksioneve të bazuara në vendndodhje. Faleminderit miqve tanë në Hasbro për partneritetin me ne për të sjellë botën e gjallë të Peppa Pig në këtë komunitet të gjallë.”

“Suksesi i Parkut Tematik Peppa Pig ka qenë fenomenal dhe ne jemi të ngazëllyer për të nisur përsëri udhëtimin me miqtë tanë në Merlin për të sjellë një park tjetër në qytetin e North Richland Hills, TX,” tha. Matt Proulx, Zëvendës President Argëtim i bazuar në vendndodhje në Hasbro.

“Shtimi i një parku tjetër tematik Peppa Pig për fansat, vazhdon strategjinë tonë Blueprint 2.0 për të ofruar mënyra më kuptimplote për familjet që të angazhohen me markat tona. Mezi presim që të ftuar të tjerë të krijojnë kujtime të përjetshme me Peppën dhe miqtë e saj.”

“North Richland Hills është i njohur për pajisjet dhe aktivitetet e tij miqësore për familjen dhe ne nuk mund të jemi më të emocionuar për të shtuar Parkun Tematik të Peppa Pig në përzierje. Kjo do të jetë një shtesë e madhe për komunitetin tonë”, tha Kryetari i Bashkisë North Richland Hills Oscar Trevino.

“I vendosur në mënyrë të përshtatshme ngjitur me Parkun Ujor Familjar NRH2O, Parku Tematik Peppa Pig do të sjellë më shumë energji në një zonë të njohur tashmë si një destinacion për argëtim familjar. Jam i sigurt se do të ofrojë argëtim të paharrueshëm që i bën familjet të kthehen përsëri dhe përsëri.”

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles