Tavë me patate me ndryshe

Përbërsit:

500-600 gr patate
125 ml qumesht
125 ml ajke per zierje(hoplla per kuzhine)
2-3 thelpinje hudher
Piper i zi,rozmarin,krip
50 gr margarin
2 luge parmezan ose mundet edhe djathi bardhe

Udhëzimet:

Patatet i qerojm,grijme ne rende
Perziejme qumeshtin,ajken per zierje,hudhren e grire imet,pak krip,piperin e zi,rozmarinen dhe te gjitha keto i shtojme tek patatet e grira ne rende dhe ziejme per 10 minuta ne zjarre te ngadalshem
Pastaj ne taven e lyer me margarin e qesim permbajtjen,rrafshojme mire dhe qesim parmezanin
Pjekim ne furre te nxehte 220 grade per 15 minuta

Previous articleKrem supe për iftar
Next articleByrek me makarona

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,443FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles