Pёrbёrёsit

  • Gjysmë makarona
  • Kripë
  • Përbërësit e brendshëm
  • Djathë
  • Majdanoz
  • Për sos
  • 2 vezë
  • 1 gotë qumësht
  • 1 gotë të çajit vaj vegjetal

Hapat

o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i

Makaronat i zieni, në një enë i derdhni vezët, qumështin, vajin vegjetal dhe përzieni.

Makaronat i vendosni tek përzierja e sosit dhe i vendosni në tigan.

Përmbi makarona ia derdhni djathin dhe majdanozin.

Ju bëftë mirë!

 

o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o

KuzhinaShqiptare.çom është platformë online për dashamirët e kuzhinës dhe ushqimit të shijshëm. Çdo ditë, stafi jonë ju sjellë reçeta të reja nga Kuzhina Shqiptare dhe ajo e huaj, reçeta këto të çilat ju mund t’i përgatitni lehtë në ambientin shtepiak.