Tajlanda është partnere me Japan Airlines në fushatën kryesore të marketingut në SHBA

Zyra e Autoritetit të Turizmit të Tajlandës (TAT) në Los Anxhelos ka njoftuar një partneritet të ri marketingu me Japan Airlines, i cili do të nisë më 24 prill, i cili do të shënojë fushatën e parë të madhe kombëtare të marketingut me një linjë ajrore për Tajlandën në Shtetet e Bashkuara që nga fillimi i pandemisë. vitin e kaluar.

Industria e turizmit të Tajlandës tërhoqi më shumë se 1.1 milion vizitorë amerikanë në vitin 2019 dhe vendi është i etur të hapë përsëri dyert për tregun amerikan.

“Ne presim që partneriteti ynë i ri i marketingut me Japan Airlines të gjenerojë një nivel të ri interesi në Tajlandë si një destinacion i lakmuar udhëtimi. Ne jemi gjithashtu të ngazëllyer që udhëtarët të fillojnë udhëtimin e tyre luksoz në Tajlandë me një nga linjat ajrore më të mira në botë, “tha Siriwan Seeharach, Drejtor i zyrës së TAT në Los Anxhelos.

“Me njohjen e fundit të Administratës Amazing Tajlandë të Sigurisë dhe Shëndetit (SHA) për të qenë në të njëjtin nivel me protokollin e standardizuar të shëndetit dhe higjienës globale të WTTC SafeTravelers dhe certifikimit të fundit të Japan Airlines me Certifikimin më të lartë të Sigurisë Ajrore me 5 Yje COVID-19 nga Skytrax, ne ndihuni të sigurt se udhëtarët do të besojnë në masat tona të sigurisë dhe do të rezervojnë Tajlandën për pushimet e tyre të ardhshme.”

Udhëtarët mund të rezervojnë paketa ekskluzive të pushimeve luksoze në Tajlandë dhe në hotel nga faqja e dedikuar e Japan Airlines në www.jal.co.jp/ar/en/thai/ nga 24 prilli deri më 30 shtator 2021. Japan Airlines, e cila është njohur si një Linja ajrore Skytrax me 5 yje për të dytin vit radhazi, ka një nga rrjetet më të forta nga SHBA-ja në Azi, me fluturime javore nga 11 porta amerikane. “Përveç Japonisë, Tajlanda është ndër destinacionet tona kryesore për udhëtarët në Japan Airlines. Ne jemi të kënaqur që po punojmë në partneritet me Autoritetin e Turizmit të Tajlandës për të krijuar paketa të reja luksoze ajrore dhe hotelesh që përfshijnë një sërë përvojash dhe përfitimesh të veçanta.” tha Steve Myer, Zëvendës President Rajonal i Shitjeve Globale, Amerika për Japan Airlines.

Paketat ekskluzive do të paraqesin gjithashtu qëndrime në hotele në hotelet dhe vendpushimet ikonë të Bangkok, Siam dhe Peninsula Bangkok. Të dy resortet luksoze kanë zbatuar protokolle strikte COVID-19 për sigurinë e vizitorëve dhe janë të etur të mirëpresin mysafirët për të zbuluar mrekullitë e vendit në stilin me pesë yje. Siam përmban një vend të shenjtë urban privat të mbushur me pajisje luksoze, art të hollë dhe shumë hektarë kopshtesh të harlisur në lumin Chao Phraya. Ndërkohë, The Peninsula Bangkok ofron një kulm të magjepsjes, traditës, shërbimit dhe inovacionit të vendosur kundër atraksioneve të shumta historike dhe kulturore të Bangkokut që duhen parë.

Partneriteti midis TAT ​​dhe Japan Airlines do t’i lejojë konsumatorët jo vetëm të kenë akses në paketa ekskluzive, por gjithashtu të presin me padurim një kthim të sigurt në udhëtimet ndërkombëtare. Ndërsa përhapja e vaksinimit vazhdon dhe kufizimet lirohen, masat e sigurisë vazhdojnë të jenë një prioritet kryesor për secilin partner. Ofertat ekskluzive të udhëtimit do të promovohen fillimisht në numrin maj/qershor 2021 të revistës Departures, të shpërndara në 1.6 milionë anëtarë të kartave American Express Platinum Card® dhe Centurion®.

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,582FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles