Përbërësit

4 copa kungull

1 karrotë

½ patate

2 qepë

1 lugë të çajit xhenxhefil

½ gota të çajit qumësht

1 lugë vaj kokosi

Erëza

Hapat

o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i

Qepët i preni në copa të vogla dhe i fërgoni me vaj kokosi.

Pastaj ia shtoni hudhrën, karrotën, xhenxhefilin dhe rreth 4-5 minuta e vazhdoni fërgimin.

Pas fërgimit të mjaftueshëm ia shtoni përbërësit e tjerë të mbetur dhe rreth 15-20 minuta e vazhdoni zierjën.

Ju bëftë mirë!

o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o

KuzhinaShqiptare.com është platformë online për dashamirët e kuzhinës dhe ushqimit të shijshëm. Çdo ditë, stafi jonë ju sjellë receta të reja nga Kuzhina Shqiptare dhe ajo e huaj, receta këto të cilat ju mund t’i përgatitni lehtë në ambientin tuaj shtëpiak