Supë me thjerrëza të zeza karrige me recetë tadka

spot_img

Për të bërë këtë recetë, filloni në korridorin e prodhimit dhe zgjidhni qepën, karotat, selinon, spinaqin, hudhrën dhe xhenxhefilin.

Më pas do t’ju duhen domate të pjekura në zjarr, thjerrëza të zeza, lëng perimesh, paste domate dhe kos të thjeshtë për sipër. “Megjithëse varietetet e tjera të thjerrëzave duken të ngjashme në formë dhe madhësi si thjerrëzat e zeza, është e rëndësishme të theksohet se zëvendësimi i një lloji tjetër nuk do të funksionojë në këtë recetë, sepse koha e gatimit ndryshon dhe ne do të gjejmë një strukturë të caktuar në këtë supë,” Hahn. shpjegon.

Kontrolloni kabinetin tuaj të erëzave dhe erëzave për vaj avokado, kripë, fara qimnoni, fara mustardë dhe gjethe kerri.

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles