Receta Tagine e pulës dhe angjinares me tenxhere të ngadaltë

spot_img

Shumë nga përbërësit për këtë tagine janë të kavanoza, të konservuara ose kërkojnë pak ose aspak punë përgatitore, duke e bërë këtë pjatë të lehtë për t’u hedhur së bashku në një moment. Për bazën, do t’ju duhen kofshët e pulës, qepë, hudhra, karota bebe, speca të kuq të pjekur, zemra angjinare dhe qiqra. Përzierja e supës vjen së bashku me lëngun e pulës me përmbajtje të ulët natriumi, lëng limoni, harisa, shafran i Indisë, qimnon i bluar, kanellë të bluar, kripë dhe piper të zi. Nga atje, gjithçka që ju nevojitet është pak vaj ulliri për gatim dhe pak majdanoz të freskët të grirë për zbukurim.

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles