Receta e rrepës së artë Au Gratin

spot_img

Ndërsa adhuruesit e rrepës kënaqen duke e ngrënë këtë perime rrënjësore në një sërë recetash, disa njerëzve thjesht nuk u pëlqen shija e tyre. Nëse preferoni të kaloni rrepat, mund ta përgatisni këtë recetë të shijshme duke përdorur lloje të tjera perimesh. Për rezultatet më të mira, provoni të përdorni perime të tjera me rrënjë që kanë një strukturë të ngjashme me rrepat, por një shije të ndryshme. Për shembull, majdanozët kanë një strukturë të ngjashme, por një shije më të ëmbël. Jicama ka një aromë të butë dhe të ëmbël dhe është një tjetër zëvendësues i mirë. Me atë që shpesh neglizhohet selino (i quajtur edhe rrënjë selino) do të merrni të njëjtën strukturë, por një aromë të këndshme dhe të butë selino.

Shmangni përdorimin e rutabagas në këtë recetë nëse nuk ju pëlqejnë rrepat. Shpesh rekomandohen si një zëvendësues i mirë i rrepave, por kjo për shkak se shija e tyre është shumë e ngjashme. Nëse nuk ju pëlqen njëra, nuk do t’ju pëlqejë tjetra. Karotat janë një opsion i mirë nëse nuk jeni të shqetësuar për të mbajtur pamjen origjinale të pjatës. Sigurisht, ju mund të përdorni gjithmonë patate: Kjo zgjedhje popullore për pjatat au gratin është sigurisht e shijshme. Shafrani dhe bajamet e bluara në recetë do t’i ndihmojnë patatet të dallohen nga shumë receta të tjera au gratin me patate.

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles