Përbërësit

1 gotë thjerrëza

2,5 gota ujë

1 lugë të gjellës salce domate

1 domate

1 spec

1 qepë

½ tuba majdanoz

1 lugë të çajit kripë

1 lugë të çajit biber i zi

1 limon

Hapat

o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i

Thjerrëzat i pastroni mirë dhe i vendosni në tenxhere për zierje duke ia derdhur 2,5 gota ujë.

Qepën, domatën, specat dhe majdanozin e preni në copa të vogla dhe e derdhni në tenxhere së bashku me erëzat, lëngun e limonit.

Qorbën e përzieni rreth 5-6 minuta në temperaturë mesatare, pastaj e derdhni nëpër pjata për shërbim

Ju bëftë mirë!

o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o

KuzhinaShqiptare.com është platformë online për dashamirët e kuzhinës dhe ushqimit të shijshëm. Çdo ditë, stafi jonë ju sjellë receta të reja nga Kuzhina Shqiptare dhe ajo e huaj, receta këto të cilat ju mund t’i përgatitni lehtë në ambientin tuaj shtëpiak