Pankek me drithëra

spot_img

Përbërësit

  • ¼ gota qumësht
  • 2 vezë
  • ½ gota miell
  • ½ drithëra
  • ½ kanellë pluhur pjekje
  • ½ lugë kanellë
  • ¼ lugë vanilje
  • Fara chia
  • Luleshtrydhe

Hapat

o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i

Të gjithë përbërësit vendosni në blendar një nga një.

Përzierjën e përzieni rreth 4-5 minuta derisa të përfitoni një masë homogjene.

Merrni nga glazura e përfituar dhe derdhni në tigan, pankekat i pjekëni në të dy anët.

Pankekat i shërbeni me luleshtrydhe dhe fara chia.

Ju bëftë mirë!

o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o

KuzhinaShqiptare.com është platformë online për dashamirët e kuzhinës dhe ushqimit të shijshëm. Çdo ditë, stafi jonë ju sjellë receta të reja nga Kuzhina Shqiptare dhe ajo e huaj, receta këto të cilat ju mund t’i përgatitni lehtë në ambientin tuaj shtëpiak.

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles