Përbërësit

  • 2 patate
  • 2 qepë
  • 2 thelbinjë hudhër
  • vaj
  • 400 ml lëng mishi (ose kube supe)
  • 300 gr spinaq

Hapat

  1. Së pari coptojmë patatet, qepët dhe hudhrat
  2. Marim një tigan me pak vaj në të, pastaj vendosim perimet e coptuara dhe i fërgojmë, presim derisa perimet të zbuten, në fundë vendosim lëngun e mishit dhe e lëm të ziej në tigan për 5 minuta
  3. Spinaqin e ziejmë për 10 minuta
  4. Marim masën nga tigani, spinaqin dhe i vendosim në një blender (ose me mikser dhe blender dore), i përziejmë derisa të fitojmë një masë kremoze