Përbërësit

  • 1 gotë kos i trashë
  • 2 lugë vaj ulliri
  • 4 thelbinjë hudhër
  • kripë
  • Piper te zi

Hapat

  1. Rrahim jogurtin me vajin, shtojmë hudhrat e coptuara imët, krypë dhe piper sipas shijes
  2. Masën e përziejmë mirë dhe e vendosim në enën për servim