Përbërësit

  • 1,2 kg trofta
  • 1 tubë majdanoz
  • 2 limona
  • 3 decilitra vaj vegjetal
  • 4 thelpinj hudhër
  • 1 lugë borzilok
  • Erëza

Hapat

o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i

Majdanozi dhe hudhra grihet imët ndërsa limoni shtrydhet.

Në enë të qelqtë bashkohen vaji vegjetal, lëngu i limonit, majdanozi, borziloku dhe erëza të përziera.

Të gjitha përzihen ngadalë, shtohen troftat dhe lihen të qëndrojnë në marinadë së paku 1 orë.
Ju bëftë mirë!

o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o

KuzhinaShqiptare.com është platformë online për dashamirët e kuzhinës dhe ushqimit të shijshëm. Çdo ditë, stafi jonë ju sjellë receta të reja nga Kuzhina Shqiptare dhe ajo e huaj, receta këto të cilat ju mund t’i përgatitni lehtë në ambientin tuaj shtëpiak.