Përbërësit

 • 300 gr spinaq
 • 2 patate mesatare
 • 1 qepë
 • 4-5 thelbinjë hudhër ose 2 hudhra të reja
 • 1 karrote
 • kripë
 • 500 ml lëng mishi
 • magdanoz të freskët

Hapat

 1. Në një tenxhere skuqim qepën e grimcuar në vaj ulliri për 2-3min.
 2. Shtojmë hudhrat bashkë me karrotat, vazhdojmë ti skuqim së bashku edhe për 2-3min tjera.
 3. Shtojmë patatet e ndara në kubëza dhe lëngun nga eshtrat e mishit ku i lëmë të ziejnë në temperature mesatare për 5min.
 4. Shtojmë spinaqin dhe kripën, i ziejmë edhe 3-4min tjera.
 5. Në fund i bluajmë, pastaj shtojmë magdanozin e grimcuar.
 6. Servohet me një lugë kos ose ajkë.