Perbersit:

  • 500 gr pasta
  • 4 veze
  • 1 l qumesht
  • 250 gr djath I bardhe pa yndyre
  • 200 ml ajke e tharte(shmant)
  • 1 luge vegete

Udhezimet:

o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i

Ne nje ene te thelle tundim vezet,shtojme qumeshtin,djathin e thermuar,vegeten,kripen, dhe ne ekete mase shtojme pastat dhe leme per 30 minuta.

Masen e qesim ne tave te lyer me vaj ose margain dhe veme ne furre te ziej per 40 minuta ne 170 grade(nese deshironi te behet me shpejte,se pari taven mbulojen me alufolie te ziej dhe me pas largojen ate te rreshket tava).

——–

o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o

KuzhinaShqiptare.com është platformë online për dashamirët e kuzhinës dhe ushqimit të shijshëm. Çdo ditë, stafi jonë ju sjellë receta të reja nga Kuzhina Shqiptare dhe ajo e huaj, receta këto të cilat ju mund t’i përgatitni lehtë në ambientin tuaj shtëpiak