Supë me spinaq dhe lakërishtë

Supë me spinaq dhe lakërishtë

Bëhuni veggie, gjelbëroni dhe ngopuni! Kjo supë e thjeshtë dhe e gjallë është e shëndetshme, 3 nga 5-të tuaja në ditë dhe gati në 10 minuta

Përbërësit

 • 100 gr spinaq
 • 100 gr lakërishtë
 • 1 qepe pranverore i prerë në feta
 • 100 ml lëng perimesh
 • ½ një avokado
 • 100 gr oriz i gatuar
 • lëng ½ limon
 • 2 lugë gjelle fara të përziera plus shtesë për të shërbyer

Metoda

 • HAPI 1

  Hidhni spinaqin, lakërishten, qepën, lëngun e perimeve, avokadon, orizin e zier, lëngun e limonit dhe farat e përziera në një blender me erëza. Përziejini derisa të jetë e qetë. Ngroheni derisa të nxehet tubacioni. Shpërndani mbi disa fara të thekura nëse dëshironi të shtohet kriza.

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,587FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles