Pirja e vajit të ullirit: Nutricionistët janë skeptikë ndaj trendit të ri

Por së pari… vaj ulliri?

Kjo dietë mesdhetare elementi kryesor po kalon një moment. Vaji i ullirit është një mbushje shumë e pëlqyer për sallatat e modës dhe tostin me avokado, por tani disa TikTokers po zgjedhin një derdhje më bujare. Në fakt, ata po hedhin fotografi të sendeve për përfitimet e supozuara shëndetësore.

Në një video me 3.5 milionë shikime, @oliveoilqueen pretendon se pirja e vajit të ullirit e zvogëlon atë fryrje, ndër efektet e tjera pozitive. Të tjerët, si @eliyahmashiach, preferoni një lugë gjelle në mëngjes për tretje. Disa, si @back2basics4alle përziejmë me lëng limoni.

Disa të famshëm gjithashtu e duan atë. Kourtney Kardashian hedh një lugë gjelle çdo ditë të tjera si pjesë e rutinën e saj të mëngjesit. Modelja Agatha Relota Luczo bën një foto të përzierjes së saj, e ndjekur nga ujë me limon dhe kafe. raporton Goop. Producentja Shonda Rhimes tha WSJ. Revistë se ajo pi vaj ulliri me mëngjes – një bakshish që thuhet se e ka marrë nga Beyonce.

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,585FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles