Përbërësit

3 karrota

1 presh

1 qepë

1/2 selleri

1 lule brokoli

4 thelbë hudhër

2 kube supë

majdonoz te fresket

xhenxhefil te fresket

o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i

Hapat

Fergojme qepem ne vaj ulliri, pastaj i shtojme edhe perbersit tjere.

I fergojme te gjitha s’bashku per 5 min dhe i shtojme ujin. pasi te jene zbutur perimet i hedhim ne blender.

I leme edhe pak te zihen. ne fund i shtojme majdonozin.

——

o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o

KuzhinaShqiptare.com është platformë online për dashamirët e kuzhinës dhe ushqimit të shijshëm. Çdo ditë, stafi jonë ju sjellë receta të reja nga Kuzhina Shqiptare dhe ajo e huaj, receta këto të cilat ju mund t’i përgatitni lehtë në ambientin tuaj shtëpiak