Përbërësit

  • 4 pjesë feta buke
  • 2 vezë
  • 300gr djathë
  • 1/2 lugë spec i kuq djeges
  • 1 lugë gjelle magdanoz

Hapat

  1. Fillimisht ziejmë vezët
  2. Marim një enë shtypim vezët e ziera, pastaj shtojmë djathin e troshitur, shtojmë piperin dhe magdanozin e coptuar imët.
  3. Me masën e përgaditur lyejmë copët e prera të bukes