Përbërësit

 • 4 patate mesatare
 • 1 qepë
 • 1.5 gote qumësht
 • 2.5 gota ujë
 • 1 luge te gjelles miell
 • kripë
 • Biber i zi
 • 5 fleta spinaç

Hapat

 1. Ne nje tenxhere e fergoni qepen e grire dhe patatet rreth 4-5 minuta.
 2. Permbi miell, kripe, biber te zi i shtoni dhe e vazdhoni fergimin edhe 2 minuta.
 3. Pastaj iu shtohet qumeshti dhe uji, duhet te zihet rreth 20 minuta.
 4. Nese doni ti shtoni spinac, spinacat e grire i shtoni dhe e zieni glazuren edhe 2 minuta.
 5. Pastaj e largoni nga zjarri tenxheren dhe I shtoni vaj vegjetal dhe biberin e kuq.
 6. Ju befte mire!