Sallatë me lakër të kuqe


Përbërësit

  • 1 lakër të kuqe
  • 1 tas jogurt
  • 2-3 copa hudhër
  • 3 lugë vaj vegjetal
  • Arra

Hapat

o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i

Lakrën e bëni nerende, pastaj në tigan me pak vaj vegjetal e fërgoni.

Rreth 5 lugë ujë ia shtoni dhe rreth 4-5 minuta e vazhdoni fërgimin duke e përzier.

Pas fërgimit të nevojshëm ia shtoni jogurtin, hudhrën, kripën dhe e përziejmë mirë sallatë.

Me ndihmë të gotës ia japim formën dhe e shërbejmë me një copë arrë.

Ju bëftë mirë!

o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o

KuzhinaShqiptare.com është platformë online për dashamirët e kuzhinës dhe ushqimit të shijshëm. Çdo ditë, stafi jonë ju sjellë receta të reja nga Kuzhina Shqiptare dhe ajo e huaj, receta këto të cilat ju mund t’i përgatitni lehtë në ambientin tuaj shtëpiak.Source link

Previous articlePalapeta me krem çokollate
Next articleSupe me patate

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,427FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles