Përbërësit

2-3 patate

1 qepë

8-9 gota ujë të vakët

2 supë pule

1 gote qumësht

2 luge te gjelles gjalpë

kripë

PERMBI

1 luge te gjelles biber i kuq

2 luge te gjelles gjalpë

Hapat

Ne nje tenxhere vendosni gjalpin per shkirje, preni qepet ne copa te vogla dhe fergoni

Pasi qe fillojne te skuqen qepet ia shtoni supen e pules, pasi fillon te vlone supa ia hidhni patatet. Patatet i zieni deri sa te zbuten, pastaj I kulloni

Shtoni qumeshtini dhe lereni te vloje 10 minuta, pasi ta largoni nga zjarri shtoni kripen

Ne nje tigan fergoni biberin e kuq me pak vaj, dhe vendosni permbi supe

Ju befte mire