Përbërësit

2 lugë të gjellës miell

3 domate

3 lugë të gjellës mish

1 lugë të gjellës salcë

1 lugë të gjellës vaj vegjetal ose gjalpë

Përmbi

Kaçkavall

Hapat

o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i

Në tenxhere e derdhim vajin dhe miellin e fërgojmë pak pastaj ia shtojmë salcën.

Domatet i premë në copa të vogla dhe i derdhim në tenxhere së bashku me mishin dhe 4 gota ujë.

E lëmë pak të vlojë në temperaturë të ultë, pas vluarjës së nevojshme qorbën e derdhim në pijata për shërbim, përmbi ia vendosim pak kaçkavall të grirë për ti jap shije.

Ju bëftë mirë!

o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o

KuzhinaShqiptare.com është platformë online për dashamirët e kuzhinës dhe ushqimit të shijshëm. Çdo ditë, stafi jonë ju sjellë receta të reja nga Kuzhina Shqiptare dhe ajo e huaj, receta këto të cilat ju mund t’i përgatitni lehtë në ambientin tuaj shtëpiak