Përbërësit

  • 250 gr makarona
  • 600 gr pulë e zier
  • 6 qepë të njoma
  • 1 spec i kuq
  • 240 gr ananas i grirë
  • 2 vezë
  • 2 lugë çaji salcë
  • 60 gr bukë e thekur
  • 45 gr djathë

Hapat

o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i

Hidhni makaronat në një enë të madhe me ujë të vluar, zieni dhe kulloni.

Pastaj, hidhni në një tavë, mishin e pulës e preni në copa të vogla.

Pastaj, përzieni qepët e njoma, biberin e zi, ananasin, vezët, salcën dhe gjithë masën e përfituar, hedhjani makaronave sipër.

Në fund, spërkatini makaronat me bukën e thekur dhe djathin, pjekëni në një temperaturë mesatare për rreth 15 minuta derisa të shkrihet djathi.

Ju bëftë mirë!

o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o

KuzhinaShqiptare.com është platformë online për dashamirët e kuzhinës dhe ushqimit të shijshëm. Çdo ditë, stafi jonë ju sjellë receta të reja nga Kuzhina Shqiptare dhe ajo e huaj, receta këto të cilat ju mund t’i përgatitni lehtë në ambientin tuaj shtëpiak