Supë me lëng mishi dhe oriz ( Receta gatimi nga KuzhinaIme.al )

spot_img

Supë me lëng mishi dhe oriz ( Receta gatimi nga KuzhinaIme.al )

Përbërësit

1 thelë mish për lëngun (100 gr)

2 lugë gjelle me oriz

1 qepë mesatare

1 karrotë mesatare

Pak gjalp

Pak kripë

Pak majdanoz ose koper (sipas dëshirës)

Përgatitja

1

Përgatisim lëngun e mishit dhe pasi ka zier mishi e presim në fije fije.

2

Pastrojmë dhe lajmë orizin, e vemë të ziejë në zjarr të ngadaltë, pastaj kullohet dhe e hedhim në lëngun e mishit të valuar ku lihet deri sa të marrë masa një trashësi mesatare.

3

Në fund shtojmë erzat, kripën dhe gjalpin. Ju bëftë mirë.

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles