Përbërësit

8 copa ujë të pulës

1 gotë mish

1 krem

1 lugë gjalpë

2 lugë miell

3 lugë fide

1 gotë garniturë

1 lugë kripë

1 lugë biber i zi

Hapat

o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i

Në një tenxhere e derdhni gjalpin dhe e fërgoni miellin, dalë nga dalë ia shtoni ujin e pulës dhe e vazhdoni përzierjën me tel.

Pasi fillon të vlojë ia shtoni fidet, garniturën, mishin e pulës dhe e ziejmë rreth 10 minuta.

Së fundmi ia shtojmë kremin, kripën, biber e zi dhe pasi fillon të vlojë e largojmë nga zjarri.

Ju bëftë mirë!

o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o

KuzhinaShqiptare.com është platformë online për dashamirët e kuzhinës dhe ushqimit të shijshëm. Çdo ditë, stafi jonë ju sjellë receta të reja nga Kuzhina Shqiptare dhe ajo e huaj, receta këto të cilat ju mund t’i përgatitni lehtë në ambientin tuaj shtëpiak