Përbërësit

1 kuti fasule me 400 gr

150 gr bizele

125 gr supë

6 lugë të gjellës vaj vegjetal

1 selino e grirë

1 qepë

1 karrotë

2 lugë të gjellës sherbelë

2 lugë rozmarinë

Kripë

Biber i zi

Hapat


 o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i

Në një enë të bollshem me gjysmën e vajit në zjarr të fortë, zbruni selinonë, qepën dhe karotën për afro 3 minuta.

Shtoni fasulet, lëreni të marrin shije për 2 minuta, shtoni bizelet, lëngun vegjetal dhe çojeni në vlim.

Lëreni të ziejë për 10 minuta, ose derisa fasulet të fillojnë e të shpërbehen.

Shtoni makaronat supë dhe ziejeni aq sa duhet, jepni aromë me sherbelë dhe rozmarinë, spërkateni me vajin e mbetur.

Rregulloni me kripë dhe biber, ndajeni supën për pjata të veçatna dhe shërbeni të ngrohtë.

Ju bëftë mirë!

o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o

KuzhinaShqiptare.com është platformë online për dashamirët e kuzhinës dhe ushqimit të shijshëm. Çdo ditë, stafi jonë ju sjellë receta të reja nga Kuzhina Shqiptare dhe ajo e huaj, receta këto të cilat ju mund t’i përgatitni lehtë në ambientin tuaj shtëpiak